Siano tymotkowe, tymotka łąkowa 1 kg; zbiór 2023

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 10,20 zł 10.20
ilość kg
* - Pole wymagane

Opis

Ważna informacja o sianie dla świnek - siano i siano tymotkowe dla świnek z II tegorocznego pokosu miejscami bardziej przypomina „igliwie”. Niestety tak trawy zareagowały na deficyt opadów latem – zwijając blaszki liściowe i nie wybijając się w źdźbła. Jest też więcej „patyczków” letnich ziół: babki lancetowatej, krwawnika, polnych koniczyn. Ze względu na ograniczoną ilość zebranego siana będę dokładał część drobniejszego siana z I pokosu, żeby zapobiec (lub odciągnąć w czasie) wiosenny „przednówek” ☹ Siano będzie ułożone w worku „obok” siebie – nie będzie „mieszane” ;)

Tegoroczne uprawy tymotki najbardziej ucierpiały na skutek niedoboru opadów. W porównaniu do ubiegłorocznych zbiorów siano będzie bardziej wiotkie i drobniejsze. Ale większość traw jest żywozielona. Natomiast tam, gdzie tymotkę zdominowały zioła - głównie krwawnik i babka lancetowata, siano będzie szarozielone, brązowe.

Większość tegorocznego siana udało się zebrać w optymalnym momencie - w fazie kwitnienia tymotki, kiedy ma największą koncentrację składników pokarmowych.

Idealna pogoda podczas zbioru spowodowała szybkie wysuszenie siana i zachowanie cennych właściwości tymotki. 

Oprócz tymotki występują naturalne zioła, które wsiewają się w kolejnych latach uprawy. Na zdjęciu nr 3 tymotka w okresie przekwitania mniszka, nr 2 - tuż przed zbiorem z zielem krwawnika.

Na zakładanych plantacjach tymotki stosujemy tzw. zerową uprawę przedsiewną (tzn. tylko wzruszanie wierzchniej warstwy ziemi w celu ograniczenia chwastów jednorocznych) co powoduje, że pozostają naturalne zioła: mniszek, krwawnik, koniczyny polne, babki i inne. Dodatkowo do siewu dodajemy mieszankę ziół ziołowe menu. Plantacje kilkuletnie są też już "zanieczyszczone" nasionami przenoszonymi przez wiatr, ptaki, maszyny. 

Tymotka jest trawą dającą bardzo wartościowe siano. Jest bardzo smakowitym i zdrowym składnikiem w żywieniu. Ma wysoką zawartość włókna, zapewnia prawidłowe ścieranie zębów i reguluje trawienie. Dodatkowo powoduje prawidłowy obieg wapnia i fosforu w organizmie.

Może stanowić główny składnik pożywienia - nie trzeba podawać dodatkowo tzw. "zwykłego" siana. Dla porównania - w diecie koni wyścigowych musi stanowić min. 60% zawartości w diecie.

Przy zakupie różnych rodzajów siana (o ile możliwości "techniczne" pozwalają) pakujemy do jednego worka siano "zwykłe", tymotkowe, koniczynowe i z lucerną.

Na zewnątrz są opisane poszczególne warstwy. Pozwala to na pomieszanie poszczególnych rodzajów siana przed podaniem.

UWAGA: prosimy o "hurtowe" pakowanie siana - w celu oszczędzania opakowań

Przy zamówieniu większej ilości, standardowo pakujemy siano w jeden worek. Nie porcjujemy na 1 kg opakowania - objętość worka wykorzystujemy do maksimum - powoduje to lepsze zachowanie właściwości i struktury siana oraz mniejsze zużycie worków polipropylenowych, których używamy do pakowania :)

Wagę 1-3 kg pakujemy w worki o rozmiarach 50x80 cm;

4-8 kg to worek o rozmiarach 65x100 cm (taki, w który wchodzi 50 kg ziemniaków ;) );

natomiast wagę pow. 8 kg w worki o rozmiarach 80x125 cm.

Pod poniższym linkiem można obejrzeć i porównać wielkość paczek:

https://www.facebook.com/mazurskiesianko/posts/1894002850825186/?_rdc=1&_rdr

 

Opinie o produkcie (1)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Po zatwierdzeneniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Opinie w formie "gwiazdek" nie są weryfikowane ani zatwierdzane.

2 lipca 2024

Jak "kliknęłam" na gwiazdki, to niestety tylko 3 się zaznaczyły, a nie 5 gwiazdek. Myślę, że ten sposób oceny jest do weryfikacji, bo niesprawiedliwie się wyświetli innym klientom zaniżona ocena pysznego sianka. _niestety nie ma możliwości (i nie ingerujemy) w system oceny gwiazdkowej....

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl