Siano mazurskie 1 kg; zbiór 2023

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 5,10 zł 5.10
ilość kg
* - Pole wymagane

Opis

Ważna informacja o sianie dla świnek - siano i siano tymotkowe dla świnek z II tegorocznego pokosu miejscami bardziej przypomina „igliwie”. Niestety tak trawy zareagowały na deficyt opadów latem – zwijając blaszki liściowe i nie wybijając się w źdźbła. Jest też więcej „patyczków” letnich ziół: babki lancetowatej, krwawnika, polnych koniczyn. Ze względu na ograniczoną ilość zebranego siana będę dokładał część drobniejszego siana z I pokosu, żeby zapobiec (lub odciągnąć w czasie) wiosenny „przednówek” ☹ Siano będzie ułożone w worku „obok” siebie – nie będzie „mieszane” ;)

Oferujemy naturalne siano łąkowe z mazurskich łąk :)

Tegoroczne siano zostało zebrane w okresie czerwca-lipca 2023 roku - w okresie kwitnienia i przekwitania większości gatunków traw.

Siano będzie bardzo zróżnicowane - trawy, które zdążyły wykorzystać wilgoć pozimową w momencie zbioru już zdążyły przekwitnąć i zdrewnieć. Te będą dostarczały cennych twardych składników: lignin, celuloz i hemiceluloz. Stanowią one doskonałe źródło do ścierania ząbków Państwa podopiecznych oraz wypełniają układ pokarmowy - zwłaszcza królików, poprawiając trawienie.

Rośliny, które pozytywnie zareagowały na czerwcowe deszcze dały zielony odrost zawierający wysoką koncentrację składników pokarmowych i mikroelementów.

Trzeci rodzaj to siano "białe" - tu będzie dominować mietlica biaława i pospolita, kostrzewy. Są to trawy, które najlepiej poradziły sobie z wiosenną suszą. Jednak w czasie suszenia tracą niemal zupełnie chlorofil - stąd ich nazwa ;)

Po raz kolejny zbiory zostały przeprowadzone podczas sprzyjającej pogody - co pozwoliło zwieźć siano w przeciągu 3-4 dni. To powoduje, że siano nie przebywa długi czas na palącym słońcu i zachowuje swoje cenne składniki i właściwości odżywcze.

Nasze użytki zielone są dosiewane tymotką - więc siano jest także wzbogacone o tę cenną trawę. W tym roku w sianie znajduje się sporo wiechlin i wyczyńca łąkowego - które mają zbliżone właściwości pokarmowe i również są chętnie zjadane przez zwierzęta. 

Przeglądając galerię proszę zwrócić uwagę na podpisy zdjęć :) Trudno jest oddać właściwy charakter siana - więc zdjęcia mają charakter poglądowy.

Przy zakupie różnych rodzajów siana (o ile możliwości "techniczne" pozwalają) pakujemy do jednego worka siano "zwykłe", tymotkowe, koniczynowe i z lucerną.

Na zewnątrz są opisane poszczególne warstwy. Pozwala to na pomieszanie poszczególnych rodzajów siana przed podaniem.

UWAGA: prosimy o "hurtowe" pakowanie siana - w celu oszczędzania opakowań

Przy zamówieniu większej ilości, standardowo pakujemy siano w jeden worek. Nie porcjujemy na 1 kg opakowania - objętość worka wykorzystujemy do maksimum - powoduje to lepsze zachowanie właściwości i struktury siana oraz mniejsze zużycie worków polipropylenowych, których używamy do pakowania :)

Wagę 1-3 kg pakujemy w worki o rozmiarach 50x80 cm;

4-8 kg to worek o rozmiarach 65x100 cm (taki, w który wchodzi 50 kg ziemniaków ;) );

natomiast wagę pow. 8 kg w worki o rozmiarach 80x125 cm.


Siano wysyłane przesyłką paczkomatową Inpost może być spakowane bezpośrednio w karton (bez worka)-obowiązują te same zasady pakowania, bez porcjowania.

Pod poniższym linkiem można obejrzeć i porównać wielkość paczek:

https://www.facebook.com/mazurskiesianko/posts/1894002850825186/?_rdc=1&_rdr

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Po zatwierdzeneniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Opinie w formie "gwiazdek" nie są weryfikowane ani zatwierdzane.

20 lutego 2024

Świetne siano. Co prawda na jakości siana to niezbyt się znam, ale widzę po królikach, że totalnie wyleczyły się z karmy i sianka z zoologicznego, na rzecz Mazurskiego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl