Kolby kukurydzy cukrowej, znamiona, liście okrywowe - produkt sezonowy :)

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2,00 zł 2.00
ilość kg

Opis

Oferujemy kolby kukurydzy w całości: z liśćmi, kolbą oraz znamionami.

Kukurydza jest to produkt sezonowy - podobnie jak całe rośliny, kolby będą dostępne do pierwszych przymrozków w połowie września (zapewne).

W chwili obecnej kolby ważą ok. 20 - 30 dkg. Po oderwaniu liści okrywowych - ziarna są zaznaczone, ale słabiej wykształcone i dojrzewające. Zawierają "mleczko" ziarnowe, które jest bogate w cukry proste. Z tej racji nie zaleca się podawać zwierzętom podejrzewanym o cukrzycę.W porównaniu do odmian pastewnych nie twardnieją w czasie wegetacji - więc nie zachodzi ryzyko, że odłamki ziarna utkwią w szczęce zwierzęcia. Zawierają za to duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych bogatych w wit. D,E i K - potrzebne głównie zwierzętom rosnącym.

Natomiast liście okrywowe i znamiona (widoczne włoski wystające z kolby) są bogate w minerały, mikroelementy oraz witaminy. Można je też łatwo ususzyć i mieć dodatek żywieniowy na okres zimowy - a kolby przeznaczyć na bieżące "obgryzanie" ;) W tym roku kolby są słabiej rozwinięte (niekorzystne warunki pogodowe), więc większość masy będą stanowić właśnie liście okrywowe i znamiona.

Kukurydzę można podawać na takiej samej zasadzie jak warzywa - uzupełnienie diety i jej urozmaicenie. Roślinę można pociąć na kilka części i codziennie podawać jedną. Rdzeń kolby zwierzęta z reguły pomijają i zostawiają.

Produkt sprzedajemy na kg, podana cena jest za 1 kg kolb czyli obecnie ok. 3-4 sztuk.

Wysyłka jest uzależniona od warunków pogodowych - w deszczowe dni okres oczekiwania na wysyłkę paczki może wynieść do 5 dni.

Zapraszamy :)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl