"wolne" zapasy - siano tymotkowe, tymotka łąkowa 1kg; zbiór 2020

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 7,00 zł 7.00


ilość kg
* - Pole wymagane

Opis

Szanowni Państwo - na tej aukcji oferujemy tymotkę w "wolnej" sprzedaży (ze względu na to, że część Klientów "tymotkowych" skorzystało w tym sezonie również ze "zwykłego" siana, mamy do zaoferowania pewien zapas). Jednocześnie uprzedzamy, że jest to oferta ograniczona dostępnymi zapasami (zakup będzie możliwy tylko do ich wyczerpania) i nie gwarantujemy "ciągłości dostaw". Jeśli zechcą Państwo skorzystać, prosimy mieć to na uwadze i potraktować tymotkę raczej jako urozmaicenie diety, a nie jako główny składnik pożywienia.


Oferujemy Państwu siano z wysoką zawartością tymotki łąkowej (ze zbiorów 2020 - przeznaczone dla królika, szynszyli, chomika, myszki, szczura, koszatniczki i innych zwierząt roślinożernych).

Tegoroczne zbiory zawierają duże ilości różnorodnych, naturalnie występujących ziół. Siano jest bogate botanicznie. Na zdjęciu nr 3 tymotka w okresie przekwitania mniszka, nr 2 - tuż przed zbiorem z zielem krwawnika.

Tymotka została zebrana już po okresie kwitnienia - więc w okresie największej koncentracji suchej mas. Spowodowało to, że jest "zdrewniała" - zawiera sporo lignin, włókna, celuloz i straciła nieco barwy przez tegoroczne deszcze. Kwiatostany są przejrzałe i w kolorze słomy traw - szare. Będzie też zawierała niższy procent białka. Podsumowując - tegoroczna tymotka jest "dietetyczna" i powinna dobrze ścierać zęby zwierząt

Na zakładanych plantacjach tymotki stosujemy tzw. zerową uprawę przedsiewną (tzn. tylko wzruszanie wierzchniej warstwy ziemi w celu ograniczenia chwastów jednorocznych) co powoduje, że pozostają naturalne zioła: mniszek, krwawnik, koniczyny polne, babki i inne. Dodatkowo do siewu dodajemy mieszankę ziół ziołowe menu. Plantacje kilkuletnie są też już "zanieczyszczone" nasionami przenoszonymi przez wiatr, ptaki, maszyny. 

Tymotka jest trawą wysoką (źdźbła mogą osiągać nawet ponad metr wysokości), będącą bardzo wartościowym składnikiem siana, zwłaszcza tzw. "końskiego". Jest bardzo smakowitym i zdrowym składnikiem w żywieniu. Ma wysoką zawartość włókna, zapewnia prawidłowe ścieranie zębów i reguluje trawienie. Dodatkowo powoduje prawidłowy obieg wapnia i fosforu w organizmie.

Przy pakowaniu (w miarę możliwości) siano składamy z różnych kostek, żeby skład był jak najbardziej zróżnicowany. Z reguły pakujemy do 1 worka siano tymotkowe, koniczynowe i z lucerną, na zewnątrz są opisane poszczególne warstwy. Pozwala to na pomieszanie poszczególnych rodzajów siana przed podaniem.

UWAGA: przy zamówieniu większej ilości standardowo pakujemy siano w jeden worek. Jeśli życzycie sobie Państwo, żeby była spakowane w opakowania po 1 kg, prosimy o informację w uwagach do zamówienia. W przypadku porcjowania na mniejsze "zalecamy" możliwość pakowania w ilościach "niestandardowych" (więcej niż 1 kg czyli 1,5 do 2kg) co powoduje mniejsze zużycie worków polipropylenowych, które używamy do pakowania :)

 

Wagę 1-3 kg pakujemy w worki o rozmiarach 50x80 cm

4-6 kg to worek o rozmiarach 65x100 cm (taki, w który wchodzi 50 kg ziemniaków ;) )

natomiast wagę pow. 7 w worki o rozmiarach 80x125 cm.

https://www.facebook.com/mazurskiesianko/posts/1894002850825186/?_rdc=1&_rdr

 

Opinie o produkcie (2)

20 maja 2021

Polecam z calego serca! Szybka i sprawna przesylka, a moja Pusia szaleje za tym siankiem, dziękujemy :)

1 września 2021

Serdecznie polecam! Siano bardzo dobrej jakości, szybka wysyłka, a do tego ziarno i gałązki jako gratis. Króliki się zajadają

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl