Siano tymotkowe, tymotka łąkowa 1kg; zbiór 2022

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 9,20 zł 9.20
ilość kg
* - Pole wymagane

Opis

 

NOWY OPIS SIANA (część) I AKTUALNE ZDJĘCIA WKRÓTCE :)

Oferujemy naturalne siano łąkowe z mazurskich łąk :)

Większość tegorocznego siana udało się zebrać w optymalnym momencie - w fazie kwitnienia tymotki kiedy ma największą koncentrację składników pokarmowych - a pomiędzy ulewnymi deszczami, które wpłynęły na wygląd siana.

Idealna pogoda spowodowała szybkie wysuszenie siana i zachowanie "resztek" zielonego koloru.

Piszę "resztek", bo tegoroczne siano będzie "wypłowiałe" ze względu na wypłukanie przez ulewne deszcze. Będzie też niestety miejscami "zgrzytać" między zębami - jak nie przymierzając świeże truskawki ;) Deszcze i wiatry często przybijały trawy do ziemi co powodowało odbijanie piachu, którego część pozostała w sianie. Część traw będzie też niestety z nekrozami - tzn. brązowe elementy roślin, które "uschły" z nadmiaru wody... :( Zdjęcie nr. 1

Jednakże sprawnie przeprowadzone sianokosy pozwoliły zachować cenne właściwości odżywcze siana.

Oprócz tymotki występują naturalne zioła, które wsiewają się w kolejnych latach uprawy. Na zdjęciu nr 3 tymotka w okresie przekwitania mniszka, nr 2 - tuż przed zbiorem z zielem krwawnika.

Na zakładanych plantacjach tymotki stosujemy tzw. zerową uprawę przedsiewną (tzn. tylko wzruszanie wierzchniej warstwy ziemi w celu ograniczenia chwastów jednorocznych) co powoduje, że pozostają naturalne zioła: mniszek, krwawnik, koniczyny polne, babki i inne. Dodatkowo do siewu dodajemy mieszankę ziół ziołowe menu. Plantacje kilkuletnie są też już "zanieczyszczone" nasionami przenoszonymi przez wiatr, ptaki, maszyny. 

Tymotka jest trawą wysoką (źdźbła mogą osiągać nawet ponad metr wysokości), będącą bardzo wartościowym składnikiem siana, zwłaszcza tzw. "końskiego". Jest bardzo smakowitym i zdrowym składnikiem w żywieniu. Ma wysoką zawartość włókna, zapewnia prawidłowe ścieranie zębów i reguluje trawienie. Dodatkowo powoduje prawidłowy obieg wapnia i fosforu w organizmie.

Może stanowić główny składnik pożywienia - nie trzeba podawać dodatkowo tzw. "zwykłego" siana. 

Przy pakowaniu (w miarę możliwości) siano składamy z różnych kostek, żeby skład był jak najbardziej zróżnicowany. Z reguły pakujemy do 1 worka siano tymotkowe, koniczynowe i z lucerną, na zewnątrz są opisane poszczególne warstwy. Pozwala to na pomieszanie poszczególnych rodzajów siana przed podaniem.

UWAGA: przy zamówieniu większej ilości standardowo pakujemy siano w jeden worek. Nie porcjuję na 1 kg opakowania - objętość worka wykorzystuję do maksimum - powoduje to lepsze zachowanie właściwości i struktury siana oraz mniejsze zużycie worków polipropylenowych, których używamy do pakowania :)

 

Wagę 1-3 kg pakujemy w worki o rozmiarach 50x80 cm

4-8 kg to worek o rozmiarach 65x100 cm (taki, w który wchodzi 50 kg ziemniaków ;) )

natomiast wagę pow. 8 w worki o rozmiarach 80x125 cm.

Pod poniższym linkiem można obejrzeć i porównać wielkość paczek:

https://www.facebook.com/mazurskiesianko/posts/1894002850825186/?_rdc=1&_rdr

Siano wysyłane przesyłką paczkomatową Inpost może być spakowane bezpośrednio w karton (bez worka)-obowiązują te same zasady pakowania, bez porcjowania.

 

Opinie o produkcie (1)

Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt. Po zatwierdzeneniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Opinie w formie "gwiazdek" nie są weryfikowane ani zatwierdzane.

4 października 2022

Kłapuchy nie chce jeść nic innego, tylko sianko tymotkowe od Pana Roberta. Sama bym chętnie zjadła :). Pozdrawiam Joanna

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl