Siano tymotkowe, tymotka łąkowa 1kg; zbiór 2021

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 8,00 zł 8.00

ilość kg
* - Pole wymagane

Opis

Siano z tymotką, podobnie jak i reszta naszych sian, w tym roku zachowała żywozieloną barwę i przez szybkie suszenie i zbiór - swoje cenne właściwości.

Oferujemy Państwu siano z wysoką zawartością tymotki łąkowej (ze zbiorów 2021 - przeznaczone dla królika, kawii domowej (świnki morskiej), szynszyli, chomika, myszki, szczura, koszatniczki i innych zwierząt roślinożernych).

Tegoroczne zbiory zawierają duże ilości różnorodnych, naturalnie występujących ziół. Siano jest bogate botanicznie. Na zdjęciu nr 3 tymotka w okresie przekwitania mniszka, nr 2 - tuż przed zbiorem z zielem krwawnika.

Na zakładanych plantacjach tymotki stosujemy tzw. zerową uprawę przedsiewną (tzn. tylko wzruszanie wierzchniej warstwy ziemi w celu ograniczenia chwastów jednorocznych) co powoduje, że pozostają naturalne zioła: mniszek, krwawnik, koniczyny polne, babki i inne. Dodatkowo do siewu dodajemy mieszankę ziół ziołowe menu. Plantacje kilkuletnie są też już "zanieczyszczone" nasionami przenoszonymi przez wiatr, ptaki, maszyny. 

Tymotka jest trawą wysoką (źdźbła mogą osiągać nawet ponad metr wysokości), będącą bardzo wartościowym składnikiem siana, zwłaszcza tzw. "końskiego". Jest bardzo smakowitym i zdrowym składnikiem w żywieniu. Ma wysoką zawartość włókna, zapewnia prawidłowe ścieranie zębów i reguluje trawienie. Dodatkowo powoduje prawidłowy obieg wapnia i fosforu w organizmie.

Może stanowić główny składnik pożywienia - nie trzeba podawać dodatkowo tzw. "zwykłego" siana. 

Przy pakowaniu (w miarę możliwości) siano składamy z różnych kostek, żeby skład był jak najbardziej zróżnicowany. Z reguły pakujemy do 1 worka siano tymotkowe, koniczynowe i z lucerną, na zewnątrz są opisane poszczególne warstwy. Pozwala to na pomieszanie poszczególnych rodzajów siana przed podaniem.

UWAGA: przy zamówieniu większej ilości standardowo pakujemy siano w jeden worek. Nie porcjuję na 1 kg opakowania - objętość worka wykorzystuję do maksimum - powoduje to lepsze zachowanie właściwości i struktury siana oraz mniejsze zużycie worków polipropylenowych, których używamy do pakowania :)

 

Wagę 1-3 kg pakujemy w worki o rozmiarach 50x80 cm

4-8 kg to worek o rozmiarach 65x100 cm (taki, w który wchodzi 50 kg ziemniaków ;) )

natomiast wagę pow. 8 w worki o rozmiarach 80x125 cm.

 Pod poniższym linkiem można obejrzeć i porównać wielkość paczek:

https://www.facebook.com/mazurskiesianko/posts/1894002850825186/?_rdc=1&_rdr

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (7)

16 października 2021

Pięknie pachnące, zielone i długie, miękkie źdźbła oraz jak zwykle prezent, ale tym razem podwójny. Jest super! Dziękujemy!

23 października 2021

Moje świnki z problemem z osadem w pęcherzu i nerkach pokochały tymotkę. Delikatne źdźbła, piękny zapach - wcinają bez wybrzydzania (tymotka wyparła u nich wszystkie inne sianka). I do tego prezent dobrany do ich stanu zdrówka. Dziękuję i wszystkim polecam!

5 listopada 2021

Sianko jest super! Moje dwa króliki wcinają jak szalone! Piękny zapach i długie źdźbła to idealne połączenie. Patyczki dodawane do zestawu to genialna rzecz dla ząbków moich pociech. Króliczki Marcela i Blanka pozdrawiają z Krakowa!

23 listopada 2021

Przed chwilą otrzymaliśmy przesyłkę, Uszak już siedzi w worku. Sianko pięknie pachnie, delikatne i długie źdźbła. Bardzo polecamy!

16 lutego 2022

Super sianko

8 marca 2022

Dostałam zalecenie od weterynarza, żeby mój króliczek jadł sianko tymotkowe. Wystarczyło, że wniosłam worek do pokoju, a on już poczuł zapach i zaczął szaleć :D Polecam bardzo. Też dziękuję za szybką wysyłkę:)

20 maja 2022

Pyszotka,świnki wcinają aż im się uszy trzęsą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl